Черно море и Локомотив Пловдив играят при резултат 1:2 в битка за

...

НА ЖИВО: Черно море - Локомотив Пловдив 2:2, моряците не се дават

Черно море и Локомотив Пловдив играят при резултат  1:2  в борба за върха в efbet Лига. Дуелът на „ Тича “ може да наблюдавате в ефира на DIEMA SPORT , както и да бъде проследен минута по минута на  Gong.bg .

Още в първата минута Мазир Сула се завъртя добре и стреля към вратата, само че доста неопределено.

В 11-та минута страхотна офанзива докара до състояние за Локомотив Пловдив. Лясков центрира по земя към Минчев, чийто удар беше блокиран. Топката стигна до Христо Иванов, който технично замахна и стреля, само че топката мина настрана от задачата.

Черно Море натисна съществено след четвърт час игра. Първо Мазир Сула насочи прецизен удар, само че Хоркаш избави. Малко по-късно " моряците " имаха и искания за игра с ръка в наказателното поле, само че при повторенията се видя, че такава няма.

Домакините продължиха да търсят гола и в 22-та минута Александър Василев насочи рисков удар от отдалеченост. Топката мина на към метър от страничния дирек. Секунди по-късно Атанас Илиев изведе по превъзходен метод Мазир Сула, който отново опита шанса си, само че за следващ път не се оправи и стреля в навън.

В 39-та минута Черно море заслуено поведе. Натискът даде резултат и Даниел Димов откри резултата. След акробатично осъществяване на Илиев топката стигна до Сула, той потърси място за удар, само че Димов връхлетя и прати топката в мрежата.

В добавеното време Локомотив доближи до цялостен поврат. Във втората минута на добавеното време Евандро центрира от директен свободен удар, никой не засече топката и тя влетя във вратата.

Само две минути по-късно " смърфовете " удариха за повторно. Хубава офанзива отляво приключи с нов удар на Евандро, който смълча стадион " Тича " в границите на 2 минути.

През втората част домакините се впуснаха в търсене на ранно равнене. След статично състояние Атанас Илиев получи топката, само че не съумя да овладее добре и не се стигна до заплаха.

Здрава борба в първите 20 минути от втората част. Локомотив се групира в малко по-дефанзивна сграда и изчакваше за контраатаки.

В 64-та минута при една от положителните комбинции Хубаво двойно подаване сред Димитър Илиев и Кандем разреши на последния да насочи удар, само че той се оказа прекомерно мощен.

15 минути преди края Хорхе Сегура извърши нарушаване, което му донесе втори жълт и надлежно червен картон. Така Локомотив Пловдив остана с 10 души за заключителните минути.

В 80-та минута и Евандро не беше предвидлив и също си извади втори жълт картон. Гостите останаха с 9 души на терена.

Черно море натисна още повече и Арлинд Дакай беше доста покрай гола в 85-та минута. Ударът му с глава обаче беше отразен от Хоркаш, а по-късно и напречната греда оказа помощ с цел да не се стигне до гол

LIVE  Черно Море - Локомотив Пловдив 1:2

1:0 Даниел Димов 39'

1:1 Евандро 45+2'

1:2 Евандро 45+4

Съставите на двата тима:

Черно Море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров. 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 19. Александър Василев, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Треньор: Илиян Илиев

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 99. Леонардо Сена, 21. Евандро, 10. Джовани, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев

Треньор: Александър Томаш